Devlet Harçlarına Yapılan Zam

parazam

11 Ocak 2017 tarihinden itibaren devlet hizmetleri için ödenen harçlara yapılan zamlar ekonomik zorluklarla mücadele eden toplumumuza ağır bir darbe daha vurmuştur.

Yapılan zamların zaten daralmakta olan ticari faaliyetler ve olumsuz seyreden döviz kurları kaynaklı sorunlar ile birlikte göz önünde bulundurulduğu zaman ülke ekonomisinde bir küçülmeyi hızlandıracağı aşikardır. Bu durumda hükümet yetkililerinden beklentimiz temel gider kalemlerine her fırsatta zam yapılmasından ziyade devletin işleyişinde varolan kronik yapısal sorunların çözülmesi adına detaylı bir eylem planı hazırlanması ve uygulanması, kötü yönetilen bütçe ve devlet maliyetinin halka yüklenilmesinden vazgeçilmesi ve günlük hayatı zamlarla pahalılaştıran eylemlerden kaçınılmasıdır.

Halkın günden güne eriyen alım gücünün yapılan zamlarla yokolmasının önüne geçmek için tüm Sivil Toplum Örgütleri’nin ve toplumun tüm kesimlerinin dayanışma ve birlik içinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Gerçekleştirilen fiyat artışlarının bütçede hangi kalemlere harcanacağı ve toplumsal getirilerinin ne olacağının kamuoyuna şeffaf bir şekilde açıklanmasını istiyoruz.

Bu bağlamda, derneğimiz harçlara yapılan zamların günümüz ekonomik koşullarına göre gözden geçirilmesini talep eder ve ülkemizdeki ekonomik şartların iyileştirilmesi adına gerçekleştirilmesi öngörülen yapısal reformlarla ilgili yapılacak çalışmalaraher türlü katkımızı sunacağımızı beyan ederiz.

18.01.2017

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s