Yargımıza Yapılan Müdahele TRAJİKOMİKTİR !

18 Nisan 2021

Yargımıza Yapılan Müdahele TRAJİKOMİKTİR !

Rekabet halindeki iki din görevlileri sendikası arasındaki dava yargımız tarafından yasalara göre karara bağlanmış, kuralların uygulanması istenmiştir. KURAN kursunun yasaklanması diye bir hüküm yoktur.

Gösterilen tepki ve bir kaşık suda koparılan fırtına abesle iştigal, konuyla ilgisiz ve gülünçtür.

Hiç bir diplomatik nezakete uymayan Kıbrıs Türk halkının sahiplendiği demokrasi ve laiklik ilkelerine uyumlu hukuki karara gösterilen ölçüsüz ve kaba tepki, bu tepkiyi kontrol etmesi, göğüslemesi gereken hükümeti temsil eden yerel siyasilerin edilgen ve korkak tavrı ortadadır.

Kıbrıs’ta Türk varlığını koruma mücadelesinde garantörümüz ve müttefikimiz olan ülkenin devletimizi, kurumlarımızı, demokrasimizi tanımaz tavrının, halkımızın hukuka, demokrasiye ve Atatürk ilkelerine olan bağlılığına tahammülsüzlüğün açığa çıkışı üzücü, Cenevre görüşmeleri öncesi zamanlaması da vahimdir.

Bu olay kısaca “TRAJİKOMİK” olarak tanımlanır.

KKTC halkını kurumlarımıza, demokrasimize sahip çıkmaya, onları yüceltmeye, hukukun üstünlüğüne ve mahkemelerimizi mudaheleye açık ve sahipsiz bırakılmasına izin vermemek için mücadeleye ve birlik olmaya davet ederiz

KİYED

Yargımıza Yapılan Müdahele TRAJİKOMİKTİR !” üzerine bir yorum

  1. Tebrik ederim çok güzel yerinde bir açıklama sadece belki Garantör ve müttefikimiz olan ülkedeki iktidarın demek biraz daha iyi olurdu zira verilen tepkiler fevri olduğu ve detaylı incelenmeden dava ve karar içeriğini iyi anlamadan kararı saptıran söyleme karşı verilmiş ancak her ne olursa olsun hadsiz ve haksız bir söylemdir. yargının bağımsız ve özgürlüğüne müdehale veya herhangi bir saldırı veya numu bozacak eyleme karşı hak ettiği tepkiyi vermek Türkiye ye karşı olmak anlamına gelmez.. kuzey kırbıs ta yaşayan tüm birey ve kurulu tüm şirket ve STÖ lerin, böyle bir anlayışa karşı olduğu ve olması gerektiği gelecek için adil bir memleket için zaruridir..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s