Kıbrıs’ta Çeteleşmeye İzin Verilemez !

05 Haziran 2019

Kıbrıs’ta Çeteleşmeye İzin Verilemez !

Küçülen dünyada medeniyetler daha iyi durumlara gelmek için kucaklaşırken, küçücük Kuzey Kıbrıs’ta insanların canhıraş naralar atarak birbirlerini öldürmeye çalışmaları Kıbrıslı Türklere göre davranışlar değildir. Olmamalıdır.

Cahillik nedeniyle insanın insanı öldürmeye çalışması anlaşılır gibi değildir. Kabul edilemez.

Bayramın birinci gecesi, herkes barış ve kardeşlik mesajları verirken, bir grup kendini bilmezin bu güzel vatan parçasını kendi sapık emellerine alet etmek istercesine çatışma çıkarmasını kabul etmiyoruz.

Şiddetle kınıyoruz.

Bu çatışmaların içindeki kişilerin çoğunun polisce biliniyor ve tanınıyor olması daha da vahim bir durum yaratmaktadır. Polisimizin olaya geç müdahalesi de kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu olaylara karışan kişilerin, HİÇ AYRIM YAPILMADAN, acil olarak yargıya taşınarak en ağır cezalara çarptırılmalarını acilen talep ediyoruz. Vatandaş olmayanların da hemen sınır dışı edilmesini, istenmeyen şahıs ilan edilmesini ve bir daha hayat boyu Kuzey Kıbrısa girememelerinin sağlanmasını talep ediyoruz.

Bunun saklanacak veya korkulacak yanı kalmamıştır. İçişleri Bakanlığını, Askeri yetkilileri ve Polisimizi acilen göreve davet ediyoruz.

Bu vatan toprağında sulh ve huzur içinde yaşamak istiyoruz ve bu isteğimiz anlaşılamayacak, kabul edilemeyecek bir istek değildir.

Yeter artık

KİYED
Kıbrıs İşinsanları, Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s