TMK KARARLARI İÇİN KAYNAK YARATILMALIDIR

tmk

20 Mayıs 2018

TMK KARARLARI İÇİN KAYNAK YARATILMALIDIR

Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulma gayretlerini desteklemekteyiz.

Çözüm sürecinin nasıl gelişeceği veya nasıl sonuçlanacağını öngörmek bugün için mümkün değildir. Her ne sonuç yada çözüm modeli olursa olsun Kıbrıslı Türklerin kendi yaşamlarını iyileştirecek her adımı da gecikmeden atmaları gereklidir ve acildir.

Kıbrıs sorununun zor konularından biri mülk konusu olarak kabul edilmektedir. Mülk sorununun çözümü Kıbrıs sorununun çözümüne çok ciddi olumlu katkı yapacaktır.

Uluslararası tanınmış TAŞINMAZ MAL KOMİSYONU çalışmalarına devam etmekte ve kararlar üretmektedir. Ancak TMK sonrası icraat tatminkar olmaktan uzaktır. Bu yetersizliğin ana nedeni mali kaynak eksikliğidir. Kaynak sorununun aşılması için tüm siyasilerin, durumun aciliyetini ve önemini kavrayarak, diğer düşünce, görüş ve ideolojilerdeki ayrışmalarını bir kenara bırakıp, sonuç alıcı ve hızlı bir çalışma içine girmeleri Kıbrıs Türkleri için hayati önem taşımaktadır.

Bu nedenle Hükümetimizin ve meclisimizdeki tüm siyasilerin, siyasi rozetlerini bu konu için bir kenara bırakarak Taşınmaz Mal Komisyonunu destekleyecek, mali yapısını güçlendirecek yasal düzenlemeler için hızla ve acilen çalışmaları gerekmektedir.

Sorunu kamuoyunun gündemine getirmeyi bir görev olarak kabul ediyor, geleceğimiz için TMK nın güçlendirilmesi konusunda, halkımıza siyasilere baskı yapmalarını ve onları cesaretlendirmelerini önemle tavsiye ederiz.

KİYED olarak sorunun çözümüne katkı koymaya hazır olduğumuzu bir kez daha beyan ederiz.

Saygılarımızla,

KİYED Yönetim Kurulu
Adına

İsmail SAYI
Başkan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s