Ölümlü Dağ Yolu Kazası

Layout 1

Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan trafikteki denetimsizlik ve güvenlik zaafiyetleri ne yazık ki yine masum insanların hayatını kaybettiği bir kaza haberi ile acı bir şekilde yüzümüze vurmuştur. Geride bıraktığımız yıllarda binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açan, ailelerin hayatını karartan ve toplumsal travmaya neden olan trafik terörünün bir türlü önlenememesi devlet yetkililerinin ve kurumlarının acizliğinin bir göstergesi olarak karşımızda durmaktadır.

Kaybedilen canları geri getirmenin mümkün olmadığı ve gerek sosyal gerekse ekonomik bakımdan çok büyük bedellere mal olan trafik güvenliği konusunun ivedilikle ele alınma zamanı gelip geçmektedir. KİYED, başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere, tüm yetkili mercileri trafikte AB normlarına uygun bir “Master Plan” hazırlanması ve eksiksiz bir biçimde uygulanması için göreve davet eder.

Gerçekleşen talihsiz kazanın sabah saatlerinde gün ağarmadan meydana gelmiş olmasının da dikkate alınması gereken bir etken olduğunu düşünüyoruz.
Her gün binlerce öğrencinin yaptığı gibi sabah erkenden hazırlanıp okullarına giderken masumane bir şekilde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, ailelerine taziyelerimizi iletiriz.

30.11.2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s