Ölümlü Dağ Yolu Kazası Sonrası Yaşananlar

ogrenci-eylem

29 Kasım 2016 günü yaşanan talihsiz trafik kazası sonrası ülkemizde yaşanan olaylar derneğimiz tarafından üzüntüyle izlenmektedir. Toplumun ve devletin tüm kesimlerinin ortaya çıkan durum sonrasında soğukkanlılıklarını koruyup toplumsal barışı rencide etmeyecek şekilde hareket etmesinin elzem olduğunu düşünüyoruz.

Bu bağlamda, sendikal platformun topluma karşı olan sorumlulukları dahilinde ortaya koydukları taleplerin gerçeğe dönüşmesi adına şiddet ve tehdit içeren eylemlerden kaçınılması ve toplumun geniş kesiminde kutuplaşmaya yol açan söylemlerden uzak durması gereklidir.

Hükümet ve güvenlik yetkililerinin de toplumsal gerilimi düşürecek hal ve davranışlarda bulunması ve bu yönde sorumluluk almalarıson derece önemlidir. Yaşanan trafik kazası ile ilgili vakit kaybetmeden kapsamlı bir soruşturma yapılması ve sonuçlarının kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmasına ihtiyaç vardır.

Öğrencilerin yaşanan kaza karşısında ortaya koydukları tepki her ne kadar anlaşılabilir olsa da eylemlerin fiziksel saldırı ve şiddet içeren olaylara dönüşmesi haklı davalarına sadece gölge düşürecektir. Bu noktadan hareketle dernek olarak gençlerimize de itidal çağrısı yapmayı görev addederiz.

Son olarak, derneğimiz,ülkemizin kronikleşmiş sorunlarından biri olan trafik konusu ile ilgili toplumun tüm kesimlerini kapsayacak geniş bir çalışma yapılması talebini tekrar eder ve bu konuda elimizden gelen katkıyı koymaya hazır olduğumuzu beyan ederiz.

09.12.2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s