T.Ü.K. Bildirisi

tarim

Yarım Asırdan beri ambargolar altında var olma mücadelesi vermekte olan Kıbrıs Türkü’nün çağ dışı yöntemler ile yönetilmeye çalışılıyor olması kaderi midir?

Hayır!

Canını dişine takarak “var olma” mücadelesi veren Kıbrıs Türkü, olası bir çözüm sonrasında ekonomik varlığını sürdürebilmek ve gelişmek gayeleri ile uğraşırken, hükümetimizin bu son dayatması, bizleri çıldırtma girişimi midir?

Tüm dünya, açıklık, şeffaflık, rekabet edebilirlik, kalite ve sürdürülebilirlik çerçevesinde uğraş göstermekteyken bizim hükümetimizin bir kamu kuruluşunun “Beceriksizlik ve populizm” sonucu batmasının cezasını halka kesmek istemesi kabul edilebilir olmamakla birlikte, beceriksiz ve populist kaararları verenlerin bu yaptıklarının hesabını vermek üzere yargının hemen göreve çağrılması şarttır.

KİYED, tarım ürünlerine ve/veya başka herhangi bir konuda ek vergiye şiddetle karşıdır. Bu tip yeni vergiler, ülkemizin rekabet edebilirliğini zayıflatmakta olduğu gibi, maddi kaynaklarımızın Güney ekonomisine kaymasına ve yaşamın pahalılaşmasına neden olmaktadır.

Turizm ve üniversiteler ile istikbalimizi oluşturmak niyetinde isek buna göre davranmak zorundayız. Siyasilerin yanlış yönetim hatalarını bizler ödemeyeceğiz!

24.08.2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s